Kā veikt hakatonu 5 vienkāršos soļos

Kāpēc vairāk cilvēku nerunā par hakatoniem? Viņi ir sprādzieni un bieži piegādā bezmaksas ēdienu un fidget spinners. Bet pats galvenais - tie ir lielisks veids, kā programmatūras izstrādātājiem īsā laikā uzlabot savas iemaņas, vienlaikus piedāvājot netehniskiem speciālistiem iespēju piepildīt redzējumu un atdzīvināt ideju.

Ja jūs interesē iekļūt kādā no tām, koledžas un ar tehnoloģiju saistītas organizācijas visu laiku tur tos. Es lepojos, ka strādāju uzņēmumā (Asurion), kas sponsorē ikgadējo hakatonu, kurš rada desmitiem novatorisku ideju un iespaidīgu ieviešanu. Šī gada pasākuma laikā, izņemot to, ka man izdevās apņemt sevi ar lieliskiem komandas biedriem, es veicu šos piecus soļus, lai optimizētu savu hakatona pieredzi.

1. Izvēlieties kaut ko aktuālu

Hakatoni rada daudzus interesantus projektus, bet pēc tam, kad esat bijis pāris, jūs sākat redzēt dažus atkārtojumus. Lai palielinātu novitāti, mēģiniet izvēlēties salīdzinoši jaunu tehnoloģiju vai tēmu. Pat ja jūs neuzvarējat, jūs uzzināsit vairāk un paplašināsit savas komforta zonas ierobežojumus.

Piemēram, sakarā ar milzīgo mājas palīgu īpašumtiesību pieaugumu (par 129% vairāk nekā gadu iepriekš), mūsu komanda nolēma izmantot Amazon Echo mūsu kapušanai. Mūsu pakalpojums Soluto nodrošina tūlītēju piemaksu atbalstu tehnoloģiju jautājumos. Mēs domājām, ka atbalss varētu būt ērts sākumpunkts mūsu pakalpojumam.

Jūsu hackathon idejai ne vienmēr ir jāmaina pasaule. Tas var būt kaut kas vienkāršs un jautrs, ko iedvesmojusi saistoša jauna izrāde, filma vai spēle. Es piedalījos savā pirmajā hakatonā pirms dažiem gadiem, kad sākotnēji iznāca 2048. gads. Tā kā viens no mūsu sponsoriem bija SendGrid, es nolēmu uzlauzt kopā e-pastu darbināmu 2048 spēli. Tā toreizējā nozīmīguma dēļ tā tika labi uzņemta.

2. Definējiet MVP

Lielākā daļa hakatonu ilgst no 24 līdz 72 stundām. Lai arī varētu šķist, ka ar to ir daudz laika strādāt, tā nav, pat ja atnesat guļammaisu. Kā tāds jums jādefinē minimāli dzīvotspējīgs produkts (MVP), kuru ir iespējams izveidot jūsu komandai, atstājot laiku rezerves.

To var paveikt, aprobežojoties ar dažām pamatfunkcijām. Ja jūsu hack ir pārāk plašs, katra funkcija, visticamāk, šķitīs nepulēta. Ja jums ir idejas, kā nākotnē paplašināt savu hakeru, iekļaujiet tos savā prezentācijā kā sarunu punktus. Skatītāji un tiesneši jums tomēr nepiedos, ja jums ir liels pārdošanas līmenis, bet tam nav nekā taustāma.

Balvu pasniegšanas ceremonija 2017. gada Asurion Hackathon (Nešvilla). No kreisās: Barijs Vandevjērs (tiesnesis un operāciju prezidents), Alekss Hjūss, Lūkass Ruds, Džonatans Hjūss, Daniels Kotone un Brendons Evanss

3. Agri pārbaudiet trešo personu integrāciju

Daudzi hakeri izmanto lietojumprogrammu saskarnes (API), lai integrētu savas lietojumprogrammas ar citiem tīmekļa balstītiem pakalpojumiem. Lietotāji var pieteikties, izmantojot savu Google kontu, izsūtīt tweets, kas hronizē viņu aktivitātes lietotnē, un vēl daudz ko citu. Izmantojot API, tiek paplašināta jūsu mērķauditorija, vienkāršots izstrādes darbs un bagātināta jūsu lietotāja pieredze.

Diemžēl API, ņemot vērā to dizainu, ir savi ierobežojumi. Šīs trešās puses ir smagi strādājušas pie savām datu bāzēm un funkcijām, un tās neļaus jums izmantot tās bez izmaiņām. Dažām API ir nepieciešams maksājums, vairums ierobežo to, cik daudz zvanu jūs varat veikt noteiktā laika posmā, un visi kaut kādā veidā ierobežo piekļuvi viņu datiem. Lai izvairītos no nepareiziem priekšstatiem, jums savlaicīgi jāpārbauda integrācijas lietošanas gadījums, iespējams, pirms jebkādas citas funkcionalitātes izveidošanas.

Es to iemācījos smagā veidā. Iepriekšējā hakatonijā mana komanda nolēma izveidot Facebook lietojumprogrammu, kurā tika identificēti draugi, ar kuriem jūs pēdējā laikā neesat sazinājies, un deva jums iespēju ar viņiem sazināties. Pirms API integrācijas sākšanas mēs izveidojām visu lietojumprogrammu hackathon pirmajā pusē. Bija tikai viena problēma: Facebook neļauj jums iegūt informāciju par draugiem, ja vien viņiem nav arī lietotnes. Tā kā lietotne būtu bezjēdzīga, kamēr ievērojama daļa iedzīvotāju to neinstalētu, mums bija ļoti jāpārstrādā mūsu ideja ar ļoti ierobežotu laiku.

Asurion Hackathon ieguvums bija tas, ka mēs varējām izmantot iekšējās API, ar kurām mēs iepriekš esam strādājuši. Pat joprojām mēs vispirms strādājām pie integrācijas, tikai gadījumā, ja kaut kas parādījās. Tas ļāva mums lielāko enerģijas daļu koncentrēt uz lietotāju pieredzes radīšanu un uzlabošanu.

4. Ja tas nav salauzts, nelabojiet to

Ja savu MVP esat ieviesis ar brīvu laiku, jums varētu rasties kārdinājums to kaut kādā veidā mainīt. Jūsu komandai nevajadzētu šo lēmumu pieņemt viegli. Hack nav tirdzniecībai gatavs produkts. Pēdējā brīža koda reakcijai nav vietas hakatonā. Ja jūsu hakeris varētu izmantot dažus papildu uzlabojumus vai funkcijas, kas vērstas uz lietotājiem, jums jānovērtē risks un ieguvums no šīm izmaiņām un jādod sev laiks atgūties, ja kaut kas noiet greizi. Vismaz es atturētos no jebkādām izmaiņām hakerā stundas laikā pēc jūsu galīgās prezentācijas. Kādā brīdī jums jāpārtrauc lietu izjaukšana!

Tas nenozīmē, ka jums nevajadzētu izveidot to iespējamo izmaiņu sarakstu, kuras jārisina citā laikā. Kā jau iepriekš minēts, kapāt, ja tas izdarīts pareizi, tas ir tikai MVP, nevis gatavs produkts. Bet tas nedrīkst kavēt domāt par turpmākajām koncepcijas iterācijām. Cerams, ka jūsu kapāt ir kaut kas, kam jūs ticat, tāpēc jūtieties brīvi izvēlēties projektu pēc konkursa beigām. Tikai neriskējiet neko sabojāt tieši pirms prezentācijas. Runājot par kuru…

5. Tagadne, piemēram, jūsu kapāt, ir atkarīga no tā (tā tomēr ir)

Dažiem hakatoniem ir secīgas demonstrācijas, savukārt citiem - demonstrācijas, kurās tiesneši brīvā laikā pārbauda hakatonus. Jebkurā gadījumā prezentācijai ir tikpat liela nozīme, ja ne vairāk, nekā pašai sakāvei. Ja jums ir pārsteidzošs projekts, bet nevarat pateikt tā lieliskumu, kāda jēga? Noteikti veltiet ievērojamu laika daļu prezentācijas sagatavošanai un praktizēšanai.

Šajā gadījumā ārkārtīgi noderīga var būt to komandu iesaistīšana, kas nav izstrādātāji. Pēc MVP noteikšanas šie komandas locekļi var plānot, kā to vislabāk pārdot paralēli attīstībai - tik ilgi, kamēr abas grupas savā starpā sazinās par jebkurām būtiskām izmaiņām. Izstrādātāji var palīdzēt koncentrēties uz “ko”, savukārt citi palīdz precizēt “kāpēc”.

Pirms projektējat savu piķi, jums jāidentificē sava auditorija. Ja jūsu hackathon uzaicina sabiedrību spriest, jūs vēlēsities piesaistīt viņu uzmanību un netraucēti to uztvert. Ja prezentējat biznesa ieinteresētajām personām, iekļaujiet galvenās finanšu prognozes un pievienotās vērtības piemērus organizācijai. Visbeidzot, ja jūsu kolēģi hakeri novērtē jūsu projektu, dodieties pa tehnoloģiju steku un parādiet savas arhitektūras sarežģītību.

Visvairāk atmiņā paliekošās prezentācijas parasti ir interaktīvākās. Ir viena lieta redzēt, kā tiek izmantota programma; tas ir vēl viens, lai to piedzīvotu pats. Ja varat atrast veidu, kā ļaut auditorijai demonstrēt jūsu produktu, meklējiet to (ja vien jūs zināt savas iespējamās priekšrocības).

Ja veicat šīs darbības, jums vajadzētu atstāt hackathon ar interesantu, unikālu un labi izpildītu materiālu. Tas nenozīmē, ka jums garantē uzvaru, bet tas ir daudz mazāk svarīgi nekā prasmes un pieredze, ko iegūstat, piedaloties šajos pasākumos.

Ja vēlaties pievienoties mūsu komandai, droši apskatiet darba piedāvājumus Soluto Nešvilā un nosūtiet man piezīmi!